Przykładowy jadłospis 2000 kcal z ograniczeniem mięsa

Rozmawiając ostatnio ze znajomym, który próbuje zmienić swoje nawyki żywieniowe i oczywiście schudnąć, zaproponowałam, że spróbuję dla niego ułożyć jadłospis pod jego możliwości oraz wymagania. Chciałabym udowodnić, że nie trzeba jeść 1300 kcal żeby zdrowo i bezpiecznie chudnąć. Jeśli interesuje Cię taki przykładowy jadłospis 2000 kcal – serdecznie zachęcam do pobierania.

Przyznam szczerze, że zrobienie diety dla osoby, która po pierwsze nie przepada za mięsem, musi jednocześnie uważać na skoki insulinowe, a do tego nie szaleć z ilością białka ze względu na nerki nie jest łatwe. Dodajmy do tego 3 treningi biegowe i 1 trening siłowy + stała praca, małe dziecko i brak czasu na wszystko.  Dorzućmy jeszcze do tego obecną kalorykę na poziomie 1300-1500 kcal (dorosły mężczyzna) i aż na samą myśl jestem głodna. To ja, osoba w zasadzie siedząca minimum 9 godzin dziennie i nie trenująca jakoś bardzo ciężko (dojazd do pracy rowerem + 1-2 treningi typu TRX lub Ewa Chodakowska) jem sporo więcej.

Mam nadzieję przekonać go, że na wyższych kaloriach można pięknie chudnąć, nie niszcząc sobie przy tym zdrowia i nie rzucając się po dwóch tygodniach swojej diety na McDonalda.

Pisałam w poprzednich postach, że idealna dieta to taka, której się trzymamy, sprawia nam frajdę i zmieniamy nasze nawyki żywieniowe na stałe. Moje żywienie tak wygląda – bazuję na warzywach, owocach i niskoprzetworzonych produktach, a gdy mam ogromną potrzebę zjedzenia czegoś “szalonego” po prostu to zjadam.

Wracając do kolegi – zaproponuję mu na początek 2000 kcal, choć mógłby jeść trochę więcej. Będę bardzo dumna jeśli taki jadłospis zaspokoi jego potrzeby energetyczne, a jednocześnie pozostawiam troszkę miejsca, gdyby jednak postanowił zjeść coś spoza listy lub znalazł jakąś wymówkę 🙂


Jeśli masz ochotę zobaczyć co będzie jadł M. w najbliższym czasie – pobierz darmowy jadłospis 2000 kcal ↓↓↓

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS 2000 KCAL – KLIKNIJ I POBIERZ!

 

W środku znajdziesz rozpisane posiłki, czas przygotowania posiłków oraz listę zakupów.

Daj koniecznie znać co o nim myślisz, a może Tobie również będę mogła jakoś pomóc? 🙂

 

Zobacz również moją poprzednią propozycję na jadłospis 1800 kcal z trochę innym rozkładem makroskładników. ↓↓↓

Darmowy tygodniowy jadłospis 1800 kcal

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.