jak dbać o THermomix

13 wskazówek jak dbać o Thermomix

Stało się! Masz swój wymarzony Thermomix, jednak po prezentacji nie pamiętasz dokładnie wskazówek, które przekazał przedstawiciel? Nie martw się, zebrałam dla Ciebie aż 13 wskazówek jak dbać o Thermomix.

Podczas prezentacji pokazuję nie tylko jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z urządzenia, ale również przekazuję wiele wskazówek, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Z doświadczenia wiem, że nie łatwo jest wszystko zapamiętać, dlatego postanowiłam najważniejsze wskazówki zebrać w jeden post.

13 porad jak dbać o THermomix

13 wskazówek jak dbać o Thermomix

 1. Nigdy nie szuraj Thermomixem po blacie. Jeśli musisz, podnieś go i przestaw. Pamiętaj żeby waga nie była wtedy uruchomiona. 
 2. Kabel powinien być wyciągnięty do samego końca. 
 3. Nie stukaj kopystką o garnek, bo może mieć to wpływ na wagę. 
 4. Kopystki używaj z góry na dół lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Unikniesz jej zniszczenia. 
 5. Jeśli zależy Ci na idealnie ubitej pianie, naczynie musi być idealnie suche. Po myciu i wytarciu, włącz na pusto wyższe obroty. Po kilku sekundach spod noży wyjdą ostatnie krople wody, które należy wytrzeć. 
 6. Po wyrabianiu ciasta nalej do garnka lodowatej wody oraz kroplę płynu do naczyń i włącz mycie po cieście. 
 7. Kiedy używasz motylka pamiętaj, że maksymalne obroty to 4. Wyższe ściągną go z noży i zostanie zmiksowany. 
 8. Nie zostawiaj jedzenia w garnku Thermomixa. Przełóż do innego naczynia, a Thermomix od razu umyj. 
 9. Odkręcając dno naczynia miksującego pamiętaj o trzymaniu noży, aby nie wypadły i spadły na podłogę. 
 10. Do mycia możesz wykorzystać program mycia wstępnego lub, jeśli brakuje Ci czasu, włącz na 15-20 sekund maksymalne obroty. Resztki jedzenia usuń gąbką. 
 11. Jeśli pojawią się przypalenia użyj mycia wstępnego po przypaleniach. Pozostałości możesz usunąć ostrą gąbką. 
 12. Innym sposobem mycia po ciężkich zabrudzeniach jest wrzucenie kostki od zmywarki, zalanie ok. 2 litrów wody i ustawienie 10 minut, 60 stopni, obrót 1. Po tym czasie na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund ustawiamy obroty 4 bez temperatury
 13. Wszystkie elementy ruchome Thermomixa możesz myć w zmywarce. Polecam użyć programów do maksymalnie 60 stopni. W zależności od użytego środka, elementy plastikowe mogą zrobić się białe od nalotu. 

Wierzę, że to nie wszystkie z możliwych wskazówek, ale najważniejsze starałam się zawrzeć powyżej. Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie użytkowania, zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.